Директор з персоналу АО «Juscutum» Оксана Коляда про лайфхаки по досягненню work-life balance і який він у юридичному консалтингу.

Робота і сім’я – пошук балансу між цими складовими життя буває досить складним завданням. І часто доводиться маневрувати між вирішенням питань з різних сфер. Робота займає близько третини часу нашого життя і при цьому є джерелом доходу. Сім’я для багатьох – джерело підтримки, любові і затишку. І пріоритети в цих двох паралельних сферах встановлювати досить важко.

Швидкий темп сьогоднішнього життя, розвиток бізнесу з поліпшенням клієнтського сервісу, підвищення умов комфортності життя, технологічні інновації та багато інших тенденцій певним змістом диктують ритми нашого життя. Поняття строго регламентованого графіка роботи з 9 до 18 вже давно зникло і це сучасного фахівця потрібно розуміти на старті кар’єри, якщо собі за мету він ставить великі успіхи і кар’єрні висоти в обраній ним професії юриста.

Працюючи в юридичному консалтингу, ви можете зіткнутися з проектами по клієнтах з іншим часовим поясом, вирішувати проблеми клієнтів за межами рамок стандартного офісного графіку, готувати позицію у справі на раптово призначене слухання, відправитися на обшук у вихідний день, зіткнутися з іншими робочими моментами, які можуть різко висмикнути вас з особистого життя.

За результатами опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, кожною другою головною причиною того, що співробітнику доводиться багато працювати і жертвувати собою заради кар’єри, названо складну ситуацію в країні. Ще чверть пояснюють такий стан речей завищеними вимогами з боку роботодавця. І майже стільки ж бачать причину в самих собі і в своєму невмінні гармонійно організовувати своє життя.

З практики роботи в юридичному та інших бізнесах поділюся з вами декількома Лайфхаками, за допомогою яких ви зможете домогтися для себе гармонійного балансу між цими двома настільки важливими сферами нашого життя.

1. Приймайте work-life balance не як дві однакові половини, витрачені на «робочий час» і «час відпочинку». Не прагніть до цього, він не буде в рівній пропорції ніколи. Приймайте зобов’язання за проектом і встановлені дедлайни. Головне, щоб вони не порушувалися.

2. Juscutum дає можливість співробітникам працювати при необхідності і можливості віддалено або провести робочий день в коворкінгу для того, щоб можна було зануритися в інше середовище, перезарядитися, обмінятися думками з новими людьми. Тому користуйтеся такою можливістю – це освіжає думки.

3. Не чекайте для відпочинку вихідні дні. При виникненні будь-якої можливості відвідайте концерт, послухайте вечір поезії або просто зустрінетеся з друзями. Робіть це і в середині робочого тижня, заряджайте себе позитивними емоціями.

У нашій компанії ми робимо добірку таких івентів на тиждень і пропонуємо співробітникам, знову-таки не витрачаючи їх час на пошуки цієї інформації, відвідати якийсь з них самому або в приємній компанії.

4. Не забувайте про технологічний комфорті – надайте телефону сервіси і додатки для полегшення свого побуту. Ви відразу помітите, що знайдеться додатковий час для того, на що його завжди не вистачало – для занять йогою, наприклад.

У Juscutum ми настільки захопилися цією ідеєю, що крім впровадження CRM систем в компанії і інших автоматизованих процесів, ми стали розробляти свої юридичні боти і додатки, якими хочемо полегшити не тільки роботу співробітників, але і заощадити час наших клієнтів. Технологічний комфорт «заразний».

5. Використовуйте всі можливості, які пропонує компанія по підвищенню soft skill, в тому числі і по тайм менеджменту. Нова корисна інформація не буває зайвою. Оберіть свій найбільш ефективний інструмент з планування свого часу і використовуйте його в робочій і особистій сфері життя кожен день.

6. Геть з життя «пожирачів часу». Визначте, хто в вашому оточенні особистому і робочому забирає багато вашого часу даремно і обмежте з ними спілкування. Тільки ви визначаєте своє коло спілкування і в ньому повинні бути ті, хто надихає вас на нові досягнення, за якими вам хочеться прагнути, а не хто тягне вас назад, уповільнює ваш розвиток. Заряджайтеся «здоровими» думками та ідеями і домагайтеся своїх цілей.

7. Давайте собі емоційний «перепочинок». На думку багатьох вчених, стрес робить наш організм сильніше, але все ж не слід перевантажувати його подібними «тренуваннями». Для цього займайтеся спортом, йогою, влаштовуйте прогулянки на свіжому повітрі. При цьому доступ до ваших гаджетів повинен бути максимально обмежений, хоча б на кілька годин. Дайте своїм думкам можливість «вимкнутися».

І замість висновків хотіла б ще сказати, що однією з цінностей Juscutum є сім’я і сімейні цінності. Juscutum не тільки дбає про співробітників, як про членів сім’ї з привітаннями з хорошими подіями і підтриманням у важку хвилину. Він дає можливість близьким людям заглянути за завісу і дізнатися

Запрошуємо юристів та усіх інших опублікувати у нас свій досвід, колонку або блог! Звертайтесь до Віце-президента з Академічної діяльності ELSA Ukraine Андрія Корнути.