Топ-5 можливостей для студентів-правників отримати досвід роботи

Існує стереотипна думка, що студентам чи випускникам вузів знайти роботу, на яку їх візьмуть без досвіду — практично неможливо. Проте чимало українських компаній чи приватних юристів пропонують стажування або інші форми зайнятості для студентів, які не бажають припиняти навчанням і при цьому отримувати цінний досвід в сфері юриспруденції.

Якщо ж ви упереджено ставитесь до вітчизняних компаній, є чимало міжнародних програм, стипендій, тренінгів, які відкриті для участі української молоді.

Для тих, хто шукав і не знаходив, ось 5 можливостей здобути омріяний досвід в юриспруденції:

1. Стажування

Стажування в юридичній сфері, неоплачувані, або за які ви отримуєте мінімальну грошову винагороду — не новація. Багато компаній бере під своє крило молодих спеціалістів, яким доручає нескладні справи, щоб перевірити їх навички та знання і поступово підвищувати їм рівень поставлених задач.

Такі стажування можна знайти на сайтах, які публікують різноманітні можливості для молоді або безпосередньо на офіційній сторінці фірми, в якій бажаєте отримати роботу.

2. Робота з частковою зайнятістю

Робота відрізняється від стажування тим, що ви стаєте повноцінним членом робочого колективу, на вас покладають більш широке коло обов’язків, а також деякі фірми пропонують офіційне працевлаштування, що забезпечує вам запис в трудову книжку та збільшення офіційного стажу роботи.

Вакансії можна знайти на сайтах пошуку роботи, як то robota.ua або work.ua, чи на сайтах безпосередніх потенційних роботодавців.

3. Клуб майбутніх адвокатів ААУ

Клуб майбутніх адвокатів створений з метою об’єднання осіб, які в майбутньому мають намір стати адвокатами. Членами Клубу можуть бути як студенти, що здобувають юридичну освіту, так і юристи, які вже практикують в галузі права.
Члени Клубу мають змогу брати участь у різноманітних заходах, що проводить Клуб та Асоціація (конференції, семінари, круглі столи тощо), а також отримувати методичну допомогу при підготовці до складання іспитів для отримання свідоцтва про право зайняття адвокатською діяльністю.
Нагадаємо, що нещодавно Клуб майбутніх адвокатів ААУ розпочав цікавий проект «Один день з адвокатом».
Дізнатись більше можна на сайті.

4. Міжнародні програми

Міжнародні програми включають в себе різноманітні проекти: тренінги, стажування в міжнародних компаніях, отримання стипендій чи участь у конференціях. В будь-якому випадку — це чудова можливість як для студентів-правників, практикуючих юристів, так і тих, хто займається науковою діяльністю в даній сфері, познайомитись з кваліфікованими юристами з інших країн, поділитись досвідом, отримати практичні поради та досвід вирішення нестандартних завдань, а також проявити свої лідерські та ораторські здібності.

Їх також можна знайти на сайтах, де компанії розміщують свої можливості або на сайті Європейської асоціації студентів права ELSA, яка має свої осередки і в Україні.

5. Юридична клініка

Це структурний підрозділ юридичного факультету, за допомогою якого студенти набувають практичної підготовки шляхом надання безкоштовної юридичної допомоги та здійснення правової просвіти населення. Зазвичай студенти працюють в юридичній клініці кілька годин на тиждень,надаючи безоплатну первинну правову допомогу, проте в окремих випадках можуть також складати документи процесуального характеру та представляти інтереси особи в суді.

На даний момент в Україні діє 6 юридичних клінік:

Юридична клініка ставить перед собою дві основні цілі:

  • Навчальна мета — працюючи у юридичній клініці, студент має можливість застосувати отримані теоретичні знання на практиці без відриву від навчання.
  • Соціальна мета — надання безоплатної юридичної допомоги та правової інформації малозабезпеченим верствам населення. Юридична клініка дозволяє цим особам, що дуже часто не знають про свої права, отримати доступ до правових послуг.

Окрім вище перелічених можливостей, існує таке поняття, як «хибне портфоліо» — варіант, який більше підійде представникам творчих професій, проте при правильному оформленні може бути корисним і майбутнім юристам. Це добірка робіт, які ви виконали, поставивши собі завдання по