На Закарпатті проведено правоосвітню кампанію в рамках Всеукраїнського тижня права

Щороку в грудні Міністерством юстиції України відповідно до Указу Президента України “Про Національну програму правової освіти населення” проводиться Всеукраїнський тиждень права, присвячений Міжнародному дню прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини 10 грудня 1948 року.

Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області проведено низку правоосвітніх  заходів  в рамках Всеукраїнського тижня права (05 – 09 грудня), спрямованих на підвищення  правової освіти населення. Спільно з обласною МКМР з правової освіти населення та Координаційною радою молодих юристів, що діє при управлінні, також проведено ряд правоосвітніх заходів.

Проведення таких акцій покликане підвищити рівень правової культури та обізнаності населення та утвердити у громадян повагу до права та закону в цілому.

Так, вже третій рік поспіль Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області та Координаційна рада молодих юристів Закарпатської області виступає співорганізатором Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Закарпатті, який відбувається в рамках Всеукраїнського тижня права.

Розпочався XIII Міжнародний мандрівний кінофестиваль про права людини Docudays UA 15 листопада 2016 року в Ужгородському національному універистеті. Перед початком першого відкритого показу до учасників та гостей заходу звернулися начальник Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Руслана Натуркач, декан юридичного факультету УжНУ Ярослав Лазур та проректор УжнУ Мирослава Лендєл. Очільник Закарпатської юстиції Руслана Натуркач зазначила: «Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області значна увага приділяється правовій освіті населення. Переконана, що даний фестиваль сприятиме подальшій популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. Місія Мандрівного фестивалю – створити можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу».

Покази та обговорення фестивальних фільмів відбулися в кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, а також в установах пенітенціарної системи.

09 грудня 2016 року в Ужгороді у «Совиному гнізді» відкрили мандрівну фотовиставку та ярмарок творчих робіт «Права людини очима дітей». Захід організований у рамках ХІІІ мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та відбувається у рамках Всеукраїнського тижня права у навчальних закладах міста. Організатори заходу – управління освіти Ужгородської міської ради, учнівське врядування міста Ужгорода «КОРЗО», Координаційна рада молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Закарпатській області, ГО «Самоврядування молоді «Інсайдер», ГО КАПЛ «Вестед».На виставці представлені кращі роботи, малюнки, фотографії, також учні декламували свої літературні твори, які перемогли у конкурсі.

Проведено ряд заходів спільно з Патрульною поліцією м. Ужгорода та м. Мукачево. Зокрема, 05 грудня спільно з Патрульною поліцією м. Ужгорода та м. Мукачево проведено правоосвітній захід для студентів Ужгородського коледжу культури та мистецтв; 06 грудня 2016 року проведено правоосвітній захід для учнів 10-х та 11-х класів лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка.
У заході взяли участь перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Іван Алмаші, головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Владислав Товтин та старший інспектор Патрульної поліції м. Ужгорода та м. Мукачево Костянтин Аліджанов; 07 грудня 2016 року проведено правоосвітній захід для учнів 9-х класів ЗОШ № 12 м. Ужгорода.

Також в рамках Всеукраїнського тижня права з 05 по 09 грудня 2016 року, було проведено ряд лекційних занять на тему: «Юридична відповідальність» для учнів 9-11 класів, зокрема: 06 грудня в  багатопрофільному ліцеї «Інтелект»  – загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  № 11 Ужгородської міської ради; 07 грудня в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7 Ужгородської міської ради; 09 грудня в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 12 Ужгородської міської ради.

08 грудня представники Української Гельсінської спілки з прав людини  в Закарпатській області за співпраці Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області презентували підсумки моніторингового дослідження захисту прав військових та їхніх сімей в місті Ужгород.

Моніторинг проводився в рамках апробації правозахисної «паспортизації» областей, забезпечення прав людини на рівні місцевих громад. Дані дії потрібно розцінювати як процес оцінки стану дотримання прав людини на локальному рівні.

Мета заходу – проаналізувати діяльність органів місцевого самоврядування та виконавчої влади в сфері захисту прав мобілізованих, військових, членів їхніх сімей та родин загиблих в місті Ужгород.

Участь у заході взяв перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Іван Алмаші.

07 грудня 2016 року на базі Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області було організовано та проведено День відкритих дверей. У заході взяли участь студенти Ужгородського торговельно-економічного інституту Київського національного тарговельно-економічного університету. Під час заходу начальник Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Руслана Натуркач зустрілася із студентами та детально ознайомила їх з основними напрямками діяльності органів юстиції та реформи, які впроваджує Міністерство юстиції України. Відтак, для студентів було організовано екскурсію в Головному територіальному управлінні юстиції у Закарпатській області.

08 грудня 2016 року представники Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області взяли участь в проведенні традиційного правового брейн-рингу серед команд загальноосвітніх навчальних закладів м. Ужгорода. Участь у фінальній частині змагань взяла начальник Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Руслана Натуркач, яка привітала всі команди та нагородила їх спеціальними призами.

08 грудня в приміщенні Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості “ПАДІЮН”, відбулось відкриття IV міжнародної фотовиставки “Твої права через об’єктив”, яка проводилась в рамках Всеукраїнського тижня права. Організаторами заходу виступила Європейська асоціація студентів права (м. Ужгород) за підтримки Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області.

На виставці представлені роботи з усіх кутків України, та фотографії з низки зарубіжних країн. Основної ідеєю фотовиставки, є бачення авторами прав людини у сучасному світі, механізми реалізації та захисту цих прав.

З метою охоплення правоосвітніми заходами населення усієї області,  відповідні заходи  проведено у загальноосвітніх навчальних закладах міст, селищ та сіл працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги.

Проведення таких акцій покликане підвищити рівень правової культури та обізнаності населення та утвердити у громадян повагу до права та закону в цілому.