Львівські юристи досліджують проблему сексуального насильства над дітьми

Міжнародне об’єднання ELSA спільно з Радою Європи реалізовуватиме проект, покликаний звернути увагу громадськості до проблеми сексуального насильства над дітьми, інформує прес-служба Львівської міськради.

Організація проекту «ELSA для дітей» полягає у створенні дослідницької групи, щоб акумулювати інформацію про стан сексуального насильства над дітьми в Україні та стимулювати ратифікацію Конвенції Ради Європи щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Проект реалізовуватимуть у всіх активних місцевих осередках організації ELSA в Україні, а саме у Львові, Ужгороді, Івано-Франківську, Острозі, Ірпені, Києві, Полтаві, Сумах, Одесі, Донецьку та Харкові.

Дослідники ставлять собі за мету сформувати світогляд української молоді щодо неприпустимості існування насильства над дітьми. В рамках проекту вивчать сучасний стан захисту дітей від сексуальної експлуатації, проаналізують зібрану інформацію, а також організовуватимуть публічні заходи та залучатимуть студентів і молодих юристів до вивчення проблеми.

«Це міжнародний проект, який здійснюється в 24 країнах Європи, і зокрема в Україні. Ми проводимо дослідження українського законодавства на предмет захисту дітей від сексуального насильства. Рада Європи прийняла Конвенцію проти сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у 2007 році. Україна її того ж року підписала, але ратифікувала лише у червні 2012-го. Але потрібно ще провести імплементацію, яка полягає у тому, щоб положення, передбачені у Конвенції, внести у законодавство. Є дуже багато злочинів, які потрібно криміналізувати. Це, наприклад, дитяча порнографія, залучення дитини до перегляду фільмів, вистав з еротичним змістом. Також це дитяча проституція – у Кримінальному Кодексі України такого злочину досі немає. Наше завдання – змінити ставлення людей до цієї проблеми, викликати реакцію, змусити про це говорити», – повідомляє Національний Координатор проекту міжнародної дослідницької групи «ELSA for children» для ELSA Україна Яна Баллод.

Реалізатори проекту зазначають, що за статистикою, в Європі одна дитина з п’ятьох є жертвою сексуального насильства. При чому, 70-85% тих, хто здійснює насильство, – це люди, яким діти довіряють.

«Існують 2 групи ризику, які найчастіше піддаються сексуальному насильству – це діти у неповних сім’ях та діти-сироти. Дітям бракує уваги та піклування з боку батьків. 69% випадків насильства над дітьми стаються вдома. Приблизно 7 тис. дітей в Україні щороку втрачають батьківську опіку. Діти-сироти, проживаючи в інтернатах, дитячих будинках, також піддаються насильству. Вони є найбільш вразливою групою», – наголошує Національний Дослідник міжнародної дослідницької групи «ELSA for children» Христина Залізняк.

У рамках реалізації проекту відбуватимуться тижні кіно із залученням експертів, поширення роздаткових матеріалів, мовчазна акція на одній з центральних площ Києва з метою привернути увагу громадськості. 1 жовтня розпочинається прийом робіт студентів-правників на Всеукраїнський конкурс есе, за результатами якого у грудні в столиці проведуть наукову конференцію. За результатами роботи дослідницької групи опублікують загальний збірник зі звітом про те, як проект реалізовували в Україні.

Довідка

ELSA (The European Law Students` Association) – це міжнародна, незалежна, неполітична та неприбуткова організація, що об`єднує студенів-правників та молодих юристів, що зацікавлені в науковому та особистому вдосконаленні. Організація надає ідеальну базу для розвитку їхніх навиків, здобуття нових знань і спілкування з студентами права та юристами з усієї Європи.

За 16 років роботи ELSA в Україні стала безперечним лідером серед громадських об’єднань молодих юристів. Якісне функціонування ELSA забезпечується завдяки стратегічному та оперативному плануванню, якісному та відповідально відповідальному управлінню проектами та людськими ресурсами, професійному маркетингу. Ресурси ELSA надають доступ партнерам Асоціації до необхідної цільової аудиторії, а високі корпоративні стандарти забезпечують впевненість в успішній співпраці. ELSA представлена та функціонує у 11 містах України та на базі близько 20 провідних юридичних факультетів найпрестижніших вищих навчальних закладів України і налічує більше 600 активних членів. Це дозволяє ELSA охопити близько 20 тисяч студентів-правників 1-5 курсів навчання та молодих юристів протягом 5 років після отримання диплома. Детальна інформація на сайті www.ukraine.elsa.org.