Фотовиставка конкурсних робіт «Мій вибір має значення»

Команда ІМВ продовжує щорічну традицію, розпочату в 2005 році, і в цьому році знову взяла участь в одному з найпрестижніших в світі змагань з міжнародного права – Судових дебатах з права СОТ (ELSA Moot Court Competition on WTO Law) 

Змагання проводяться під егідою Європейської асоціації студентів права (European Law Student Association) і в них беруть участь студенти з усього світу. У своєму зверненні Генеральний Директор СОТ Роберто Азеведо особисто заявив про свою підтримку цих змагань 

У дев’ятий раз команда, яка в 2005 році була першою в Україні командою з права СОТ, отримала право виступити в міжнародному раунді і успішно в ньому виступила. 

Міжнародні судові дебати з права СОТ – це імітований судовий процес команд, що представляють сторони позивача і відповідача у спорі перед арбітрами (експертами з права СОТ). 

За правилами змагань, які проводяться виключно англійською мовою, кожна команда повинна підготувати письмові меморандуми від імені позивача та відповідача, в яких, у лаконічній формі, висловити юридичні аргументи для підтвердження своєї позиції. Після цього команда отримує право взяти участь в усних раундах змагання, що також проходять тільки англійською мовою. 

Цього року міжнародний регіональний раунд відбувся 10-14 березня в м. Клуж-Напока (Румунія), в приміщенні Клузького університету імені Бабеша-Бойяї (Babe?-Bolyai University). 

В міжнародному регіональному раунді взяли участь 14 команд, які представляли вищі навчальні заклади з різних країн Європи. 

Команда Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка була представлена у складі студентів 1 курсу магістратури, 4 та 3 курсів спеціальності міжнародне право: Сербенко Надія, Пагава Надія, Дейнеко Дмитро. 

В рамках підготовки до змагань студенти опановували актуальні питання міжнародного права та права СОТ, активно працювали над відпрацюванням аргументації, вдосконалювали навички ораторської майстерності. 

Знання і вміння, набуті членами команди як при написання меморандумів, так і під час усної презентації на імітованому засіданні Групи експертів СОТ (WTO Panel), допоможуть у професійній орієнтації і дозволять набути унікальних переваг, що можуть мати вирішальне значення для працевлаштуванні і подальшого професійного зростання. 

Тренером команди, як і у всі попередні роки, є Скринька Дмитро Васильович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин. 

Прес-центр ІМВ